Vakko, İstanbul’da İkinci Otelini Açıyor

Bu yıl 90’ıncı yılını kutlamaya hazırlanan Vakko, Nişantaşı’ndaki Vakko Hotel & Residence İstanbul’un ardından ikinci otelini İstanbul Anadolu yakasında açacak.

Bulundukları sektörlerde büyümeye odaklandıklarını söyleyen Vakko CEO’su Jaklin Güner, “Çengelköy’deki Sumahan Otel’i kiraladık.

Uzun vadeli bir kiralama oldu. İstanbul’un en kıymetli binalarından birini değerlendireceğiz. 2024’ün üçüncü çeyreğinde Çengelköy’deki Vakko Hotel & Residence Sumahan olarak açarak konaklama sektöründeki yatırımlarımızı sürdüreceğiz.

Vakko Hotel & Residence Nişantaşı projesinde imzası bulunan Fransız mimarlar tarafından yapının mimari DNA’sı ve orijinal dokularına sadık kalınarak tasarlanacak olan otel, Boğaz manzarasına hâkim 12 adet konforlu yaşam alanıyla, kısa ve uzun dönem konaklamak isteyen misafirlerine özel kulüp sistemi ve Vakko dünyasının ayrıcalıkları ile hizmet verecek” diye konuştu.

KADINLARA EŞİT İŞTE FAZLA ÜCRET VERİYOR

Jaklin Güner ile geçen hafta 8 Mart Kadınlar Günü vesilesiyle buluştuk. 10 yıldır bu görevde olan Jaklin Güner, Vakko’da kadın çalışan oranının yüzde 51 olduğunu ve bunların büyük kısmının şirketin içinden yetiştiğini anlattı. Örneğin şirketin satış direktörü, işe Vakko Beyoğlu’nda eşarp departmanında başlamış… Kadın çalışanların kurucu Vitali Hakko’dan bu yana çok önemsendiğini hatırlatan Güner, “Yönetim kadromuzun yüzde 46’sı kadın. Bizde kadınlara eşit işte fazla ücret var” dedi.

LÜKS PERAKENDE BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK

Lüks peraken pazarına da değinen Jaklin Güner, “2024 yılında büyüme hızını kesse bile yine de 2023 gibi devam etmesini bekliyoruz. Stratejilerinin merkezine iyi hissettiren sürdürülebilir deneyimleri alan lüks kendini fırtınadan kurtaracak formülü her zaman bulur. Lüks dünyada krizlerden en hızlı etkilenen ama en hızlı çıkan alan. Biz de Vakko olarak yükselişimizi devam ettiriyoruz. 360 derece lüks deneyimini hayatın her noktasına taşımak istiyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz