Yaylaşehir Projesi’nden Kat Karşılığı Teklif Daveti

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde hayata geçirilecek olan ve Başkent Özlem Konut Yapı Kooperatifleri Birliği uhdesinde bulunan Yaylaşehir projesi için teklif şartnamesi yayınlandı.

Ankara Gölbaşı ilçesinde bulunan ve İmrahor Vadisi’ndeki Boğaz Projesine komşu konumda; Başkent Özlem Konut Yapı Kooperatifleri Birliği uhdesinde bulunan 3 milyon 678 bin 544 metrekarelik arazi alanı ve toplam 1 milyon 755 bin 797 inşaat alanı üzerinde yapılması planlanan Yaylaşehir projesi için kat karşılığı teklif daveti yayınlandı. Davetle birlikte ilgili şartları taşıyan firmaların 29 Ocak 2018 tarihine kadar istenilen belgelerle Birlik Yönetim Merkezine başvuru yapması isteniyor.

Birlik yönetimi anahtar teslimi 3 bin villa istiyor

Başkent Özlem Konut Yapı Kooperatifleri Birliği Yönetimi tarafından yapılan açıklamada projede yer alan 3 Bin adet villanın anahtar teslimi esasına göre tamamlanması ile geriye kalan alanların yükleniciye kalacağı ifade edildi.

Yükleniciye kalacak alanlar

Teklife göre proje alanındaki 3 bin adet villa, şartnameye uygun olarak anahtar teslimi esasına göre teslim edilirse proje alanında geriye kalan çok katlı ve villa konut alanları, ticari alanlar, sosyal kültürel tesislerden özel üniversite alanına kadar bir çok yer yüklenici firmaya kalabilecek. Arazi üzerindeki projelendirme alanları şöyle:

Birlik Yönetiminden yapılan duyuruda şu ifadeler yer aldı

1- Projemiz eş zamanlı ve bütüncül bir proje olup, altyapı dahil kat karşılığı modeline göre yaptırılması planlanmaktadır.

2- Bu amaçla, projede yer alan 3000 adet villa ortaklarımız için şartnamesine uygun olarak anahtar teslimi esasına göre birliğimize teslim edilecek, yukarıda belirtilen geriye kalan alanlar yüklenicide kalabilecektir.

3-Firmanızca, projenin gerçekleştirilmesine yönelik olarak aşağıda belirtildiği şekilde de alternatif çözüm teklifinde bulunulabilir.

Bu teklifler ortaklarımıza ait olan 3000 adet villanın ve altyapının anahtar teslimi dışında; (2. Madde esaslarına göre) İleri kaba olarak teslimi; projesine uygun olarak betonarme taşıyıcı sistemi ile yapılan yapının çatı üzeri çatı kaplaması yapılmasını; dış cephe mantolaması ve boyası ile dış cephe pencere ve kapı doğramalarının yapılmasını; İç duvarlarda da elektrik tesisatı, temizsu ve pissu tesisatları yapıldıktan sonra iç duvar yüzeyine kaba alçı sıva yapılması zeminlerde ise kalorifer tesisatı boruları döşenerek üzerine şapının atılmasını kapsayacaktır. Firmanızca önerilecek bir teslim şekli, şeklinde de olabilecektir.

4- Firmanızca söz konusu projemize ilgi duyulması halinde ekte (cd) içerisinde yer alan dokümanlara uygun olarak vereceğiniz teklifin aşağıda yer alan belgelerle birlikte 29 Ocak 2018 Pazartesi günü saat 11:00 ’e kadar Birliğimiz Genel Merkezine teslimi gerekmektedir.

a) Kayıtlı olunan Ticaret, Sanayi veya ilgili meslek odası belgesi,

b) Şirket yetkilisinin imza beyannamesi veya imza sirküleri,

c) 400.000.-TL’lık (Dört yüz bin TL) geçici teminat. Banka teminat mektubu alması halinde en az 6 ay süreli olacaktır.

d) Firmanızca son 10 yıl içerisinde 2017 yılı fiyatlarıyla yurt içinde veya yurt dışında kamu veya özel sektörde alt yapı ve /veya üst yapım işini; tek bir sözleşme ile en az 300.000.000.- TL’lık (üç yüz milyon TL ) veya sözleşme toplamları olarak 500.000.000.-TL’lık (beş yüz milyon TL) bir işi tamamladığını belgeleyen iş deneyim belgesini,

e) Firmanızın bu büyüklükteki bir projeyi yapabileceğini gösteren mali durumuna ilişkin belgeler ile Banka ve/veya finans kuruluşlarından alınmış referans mektupları,

f) Firmanızın ünvanları itibari ile halen çalışmakta olan personel sayısı,(Gerekmesi halinde ücret bordroları istenecektir.)

g) Firmanızın vergi ve SGK borcu yoktur yazısı,

h) Firmanızın kamu ihalelerinden yasaklı olmadığına dair yazı,

5- Söz konusu iş için firmalar ortak girişim olarak da teklif verebilirler.Bu durumda ortak girişim beyannamesinin sunulması ve pilot ortağın belirtilmesi gerekir.

6- Firmanızca söz konusu projemize teklif verilmesi halinde hemen detay görüşmelere başlanacak ve varılan mutabakat sonucunda kesin sözleşme imzalanacaktır. Kesin sözleşme esnasında 100.000.000.-TL’lik (yüz milyon TL) kesin teminat alınacaktır. Kesin teminatın banka teminat mektubu olarak verilmesi halinde süresiz olacaktır.

7- Birliğimiz kamu ihale kanununa tabi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz