Yeni Eğitim Sistemi Emlak Sektörünü Hareketlendirdi

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın açıkladığı yeni eğitim sistemi emlak ilanlarına hızlı bir şekilde yansımaya başladı.

Liselere girişte uygulanacak yeni sistemde eve en yakın okul önem kazanınca eğitim kalitesi yüksek okulların yanındaki ev fiyatları şimdiden yükselişe geçti.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, pazar günü liselere girişte yeni sistemi açıkladı. Açıklanan bu sistem ile öğrenciler evlerine en yakın 5 okulu seçecek. Türkiye’nin gözde okullarına ise sınavla öğrenci alınacak.

Yaklaşık olarak 1.1 milyon öğrencinin adrese dayalı yerleştirmeye göre liselere yerleştirileceğinin açıklanması ile emlakçılar ve ev sahipleri hareket geçti.

Sistemin açıklanması ile birlikte kiralık ve satılık ev ilanlarında dairenin yaşı, bulunduğu semt gibi seçenekler yerini okul isimlerine de yer verilmeye başlandı.

İnternetten konut satışı yapan web sitelerinde Çocuğunuzun geleceği için Anadolu Lisesi dibinde lüks ev” ve “Çocuğunuzun geleceği için Anadolu Lisesine 550 metre uzaklıkta…” ifadeleri yer aldı.

İşte o ilanlar;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz