Yeni Havalimanı Çalışanları İçin Temel Atıldı

Yeni Havalimanı çalışanları

Hava İş Sendikası tarafından Yeni Havalimanında çalışacak üyeleri için Arnavutköy’de yapılacak konut projesinin temeli atıldı.

Yeni Havalimanı çalışanları – Hava İş Sendikası’nın öncülüğünde kurulan Havaiş Kıbrıs Caddesi Konut Yapı Kooperatifi’nde iki etaplık projesine start verildi. Arnavutköy Taşoluk Mevkii’nde bulunan projenin temel atma törenine çok sayıda üye katıldı.

İki etaptan oluşacak

Efeler Yapı tarafından hayata geçirilecek Kıbrıs Caddesi Konut Yapı Kooperatifinin iki etapta tamamlanması planlanıyor. 200 ve 250 konutluk iki ayrı proje olarak hayata geçirilecek olan kooperatifin ilk etabı önümüzdeki yaz, ikinci etabı ise 2019 yılı sonunda hazır hale getirilmesi öngörülüyor.

29 Ekim’de açılacak olan yeni havalimanında görev yapacak çalışanların en önemli sorunlarından biri olan konut ihtiyacı havacılık sektöründe farklı projeler hayata geçirilerek giderilmeye çalışılıyor.

THY çalışanlarının yetkili sendikası Hava İş de, yeni havalimanı bölgesinde 1000’in üzerinde üyesini konut sahibi yapmak için iki farklı kooperatif kurarak üyelerini uygun fiyatlara ev sahibi yapmak için çalışmalara başlamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here