Yerli ve Yabancı Firmalar Bodrum’da Devamlı Otel Yapıyor

Yerli ve yabancı yatırımcılar Bodrum’a devamlı otel yatırımı yapıyor. Ancak Bodrum’da yapılan yazlık konut ve özellikle otel sayıları ve yatak sayıları bilinemiyor.

Dünya Gazetesi’nden Tevfik Güngör, bugün köşesinde “Bodrum’a hücum” başlıklı yazısına yer verdi. İşte yazının detayları;

Son iki yıl yabancı ve yerli firmalar Bodrum’da devamlı otel yapıyorlar.

Maalesef Türkiye’de inşaat envanteri izlenmediği için Bodrum’da yapılan yazlık konut ve özellikle otel sayıları ve yatak sayıları bilinemiyor. Ama bilinen yerli yatırımcılar yanında yabancıların da Bodrum’a devamlı otel yapmaya başlamaları.

Bodrum’un bugüne kadar özelliği yaz tatili süresinin üç ay ile sınırlı olmasıdır.

Yeni yapılan lüks otellerin üç aylık tatil süresi müşterisiyle, giderlerini karşılamaları imkansızdır.

Bodrum’un bir özelliği de yerli ve yabancı turist için havayoluna bağlılığı. 2018’de Bodrum’a yılın ilk 6 ayında dış hatlarla 460 bin, iç hatlarla 1 milyon 37 bin, toplam 1 milyon 498 bin kişi geldi.

Bodrum’daki mevcut otelleri bırakınız tüm sezon yaz sezonu bile dolduramaz. Ancak Bodrum’a iç ve dış hatlarla gelen yolcu sayısında bile 2018 yılında büyük artış oldu. Dış hatlardaki artış yüzde 75 oranında.

Antalya’ya gelen dış hat yolcularından daha fazla.

Antalya’ya gelen dış hat yolcu sayısı yılın ilk yarısında sadece yüzde 37 arttı.

Bu kadar büyük yatırım yapan yabancıların, şimdiden önümüzdeki dönem için tanıtım ve satış kampanyalarına başlamaları beklenir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz