Aydın-Denizli Otoyolu Arsa Fiyatlarını Artırdı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun Denizli ziyaretinde müjdelediği Aydın-Denizli Otoyolu’nun ihalesi geçtiğimiz günlerde yapılmıştı. İhalenin ardından yol güzergahındaki arsaların değeri artmaya başladı.  

Katılım ve rekabet anlamında Türk ekonomisine güvenin en büyük göstergelerinden olan Aydın-Denizli otoyol ihalesi geçtiğimiz günlerde yapılmıştı. Önümüzdeki günlerde inşaatına başlanması planlanan yolun 2022 yılı içerisinde tamamlanması hedefleniyor.

140 kilometre otoyol, 23 kilometre bağlantı yolu olmak üzere toplam 163 kilometre uzunluğunda inşa edilecek otoyol, Aydın Çevre Yolu Otoyol Ayrım Kavşağı’ndan başlayarak, Dalaman üzerinden Yenipazar’a ulaşacak. Çeltikçi-Korucuk-Kocadere istikametinde devam edecek otoyol Kocabaş mevkiinde sonlanacak.

İzmir-Aydın Otoyolunun Devamı

İzmir-Aydın Otoyolu’nun devamında yer alan Aydın-Denizli Otoyolu için Yap-İşlet Devret modeliyle ihale gerçekleştirildi. Tahmini maliyeti 6-7 milyar TL’yi bulan yolun bitimi ile Aydın-Denizli arası 1 saate düşecek.

Arsa Fiyatları Arttı

İhalenin yapılmasının ardından yol çalışmalarının başlaması bölgedeki arsa fiyatlarını da artırdı. Yol için kritik güzergahlardan olan Sarayköy, Beylerbeyi, Kumkısık ve Buharkent Kavşağındaki gayrimenkullerin önümüzdeki süreçte daha da değerlenmesi bekleniyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here