Konut Kredisi Faizlerinde Savaş Depremi

konut krediv

Bankalar, konut fiyatlarındaki artışlardan sonra uygun faiz oranları ile kredi paketlerini duyurmaya devam ediyor. Peki hangi banka ne oranlı faiz imkanı sunuyor? 

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası faiz oranlarının indirilmesine yönelik konut kredisi faizlerinde beklenilen düşüşün olmaması ise dikkat çekiyor.

Anlık kredi oranlarına göre en uygun konut kredisi imkanı sağlayan bankalar arasında kamu bankaları ilk sırada bulunuyor. Ayrıca çoğu özel banka konut kredisi faiz oranlarını yüzde 2’nin altına düşürdüğünü duyurdu. Akbank, İş Bankası ve Yapı Kredi’den avantajlı konut kredileri.

Takvim Gazetesi’nde yer alan habere göre, son zamanlarda yükselen konut fiyatları bankaları harekete geçirdi. Vatandaşlar konut alamak için bankaların uygun faizli kredilerine ihtiyaç duymuş durumda. Yaşanan arz durumundan dolayı bankalar  konut kredilerinde faiz oranlarını düşürmeye başladı.

Türkiye İş Bankası konut kredisi

Türkiye İş Bankası’nın konut kredisinde uygun faiz oranları ve geri ödeme seçeneklerini açıkladı. Düşük faiz oranları bulunan kredide uygun geri ödeme seçenekleri  imkanı sağlanıyor.

Konut satışlarında yaşanan düşüşe sebep olan fahiş fiyatlar ve bankaların yüksek faizleri ile verilen kredilerden sonra İş Bankası Ev Kredisi kapsamında 120 aya varan vade seçeneği ve yüzde 1,95’ten başlayan faiz oranları ile konut kredisi imkanı sağlıyor.

konut kredisi

Akbank Konut Kredisi Kampanyası

Akbank konut kredilerinde faiz oranlarını düşürmeyi sürdürüyor. yüzde 1.95 faiz oranlan ile 120 ay vade seçenek imkanlarıyla kredi veren banka aynı zamanda peşinatı ortadan kaldıran seçenekler sunuyor.

Makul ödeme şartları ile kişiye özel ödeme imkanları sağlayan Akbank araçılığıyla 120 ay vade imkanlarından faydalanarak 100 bin Türk Lirası için örnek ödeme tablosunda aylık 2 bin 171 TL taksit oranları ile ev sahibi olabilirsiniz.

Bu sayede normal bir kira tutarı oranında ödeme yaparak kendi evinize sahip olmak adımını Akbank kredisinden yararlanarak atabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi

Yapı Kredi Bankası Mortgage ile artan konut fiyatlarına rağmen ev sahibi olmak isteyenlere cazip seçenek imkanları sağlıyor.

Banka, 120 ay vade seçenekleri ile yüzde 1,93’e kadar inen faiz oranlarını duyurdu. Böylece, esnek ödeme şartlarında en makul ödeme planlarını sağlamakta. Düşük taksit ödemeleri ile Yapı Kredi Konut Kredisi ile ev alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz